Endüstriyel

Yangın

Resmi Kurumlar

Sel

Endüstriyel

Nükleer

Soğutma

Hytrans® endüstriyel güvenlik için – Her saniyenin önemli olduğu durumlarda

Sanayi (petrol veya petrokimya) yangınları, sızıntılar veya diğer olaylar büyük bir felakete dönüşebilir. Güvenlik protokolleri, olayları önlemeli ve olası sonuçları mümkün olduğunca azaltmalıdır. Bir kaza durumunda her saniye önemlidir. Hytrans® Fire System (HFS®) mobil pompa sistemleri, size değerli zaman kazandırarak çevredeki insanların tahliye şansını artırmanıza yardımcı olabilir.

Hytrans®, açık su kaynaklarından yangınlara su temin etmek için hidrolik olarak tahrik edilen mobil pompa sistemlerinde uzmanlaşmıştır. Aşırı koşullar altında ve uzun mesafelerde bile Hytrans® pompa sistemleri, endüstriyel yangınları söndürmek ve açıkta kalan yapıları soğutmak için gereken suyu sağlayabilir.

Hytrans®, itfaiye ekiplerine endüstriyel yangınlarla mücadele etme ve canları kurtarma konusunda daha iyi bir şans sunar.

Yüzey suyuna hızlı erişim hayati öneme sahiptir

Sanayi itfaiyeleri, büyük endüstriyel yangınları etkili bir şekilde kontrol altına almak ve söndürmek için yüzey su kaynaklarına hızlı erişime ihtiyaç duyarlar. Bu aşırı durumlarda sabit bir hidrant sistemi yeterli olmayabilir ve olayın kendisi tarafından hasar görmüş olabilir. Bu nedenle sanayi itfaiyeleri, bazen kilometrelerce uzakta olan yüzey sularına hızlı erişim sağlayabilen mobil pompa sistemlerine ihtiyaç duyarlar.
Hytrans®, yangın itfaiyelerine nehirler, göller, kanallar, limanlar ve açık denizlerden su pompalamak için yüksek akış kapasiteli ve yüksek basınçlı mobil pompa sistemlerini sunan uzmanlaşmış bir şirkettir. Ayrıca, Hytrans® sistemleri, suyun uzun mesafeler boyunca taşınması için gereken geniş çaplı hortumlar, aparatlar ve bağlantı elemanlarını içerir. Hytrans® sistemleri, su kaynağı binlerce metre uzakta olsa bile, çok kısa bir sürede ve minimum insan gücüyle kurulabilmesine imkan veren birçok özelliğe sahiptir.

Neden Hytrans® mobil yangın sistemleri?

 • Yüksek kapasiteli ve yüksek basınçlı mobil su temin sistemleri geliştirme ve üretmede 30 yılı aşkın deneyim ve uzmanlığa sahip.
 • Buncefield (2005), Dalian’da boru patlaması (2010), Chemiepark Moerdijk (2011), Fukushima (2011) gibi büyük ölçekli endüstriyel olaylarda dünya çapında kanıtlanmış güvenilirlik ve etkinlik göstermiştir ve HFS® sistemleri sayesinde durumun daha da kötüleşmesi önlendi.
 • Her türlü ihtiyaca uygun yüksek akış kapasiteli ve yüksek basınçlı endüstriyel pompa sistemleri, hortumlar, hortum döşeme ve toplama makineleri, aparatlar ve bağlantı elemanları sunar.
 • Hidrolik olarak tahrik edilen batırılabilir pompalar, geleneksel pompaların etkisiz ve yetersiz kaldığı zorlu koşullarda kullanılabilir. Bunlar arasında,
 • Entegre destek pompalarına sahip üniteler (HydroSub® üniteleri), deşarj basıncı 12 bar’da saatte 45000 litreye kadar su sağlayabilen üniteler.
 • Gücü yaklaşık 60 metre olan hidrolik hortumlar, güç ünitesine yaklaşık 60 metrelik (yatay veya dikey) hemen hemen her açık su kaynağına erişimi sağlar.
 • 8 metreden fazla pompa kaldırma yüksekliği için pompa kapasitesinde kayıp olmaksızın (pompa kaldırma yüksekliği > 15 m’de azaltılmış kapasite) veya çekme endişesi olmaksızın. Öte yandan, geleneksel emme pompaları vakum sızıntılarına hassas, kaldırma arttıkça kapasite kaybeder ve genellikle maksimum 8 metre kaldırma ile sınırlıdır.
 • Büyük, geçici yer üstü su temin sistemlerinin minimum insan gücü ve zaman kaybıyla kurulabilmesine imkan verir. Bu üniteler, yangın kamyonlarını ve monitörleri su ile temin etmek için sınırsız miktarda su sağlayabilir.
 • Taşınabilirliği en üst düzeye çıkarmak için farklı konfigürasyonlarda mevcuttur, bunlar arasında konteyner, römork ve kamyon montajı bulunur. Hytrans®, aynı kamyonla birden fazla ünitenin taşınabilmesini sağlayan konteyner montajlı sistemlere özellikle odaklanmaktadır ve esnekliği maksimize etmek ve maliyetleri azaltmak amacıyla kullanılır.

Endüstriyel yangınla mücadele için tipik Hytrans® kurulumu

Büyük endüstriyel yangınlara müdahale etmek için tipik bir Hytrans® mobil pompa sistemi şunlardan oluşur:

 • Bir veya daha fazla HydroSub® ünitesi: HS550 (12000 lpm), HS900 (24000 lpm), HS1200 (30000 lpm) veya HS1400 (45000 lpm). Hytrans® HydroSub® üniteleri, bir veya daha fazla batırılabilir hidrolik olarak tahrik edilen pompadan ve bir iç destek pompasından oluşur. Bu üniteler, dikey pompa kaldırma yüksekliği 15 metreye kadar olan (pompa kaldırma yüksekliği > 15 m’de azaltılmış kapasite ile) tam değerlendirilmiş kapasitede çalışabilir.
 • Hytrans®, minimum uzama (< 1,5%) ile en iyi hortumu kullanır. Bu, basınç altında hortumun aniden hareket etmesine yol açan “yatay yürüyüş” olarak adlandırılan durumu önlemeye yardımcı olur.
 • Su yönlendirmek için manifoldlar, aparatlar ve diğer bağlantı elemanları.
 • Yüzey tankı yangınlarına müdahale etmek için dahili veya ayrı bir köpük oranlama sistemi (Hytrans® PowerFoam).
 • Hytrans® Hortum Döşeme konteyner(leri), 40 km/s hıza kadar yüksek hızda hortum döşeme imkanı sağlar. Konteynerli üniteler esneklik ve aynı kamyonla taşınabilirlik sağlar.
 • Kamyonun hidrolik gücüyle çalışan Hytrans® Hortum Toplama Üniteleri (ayrı hidrolik güç paketi gerekmez). Hytrans®’ın en son sistemini (AutoFlaker), hortumu kaldırır ve boşaltırken aynı zamanda hortumu konteynere düzgün bir şekilde yerleştirerek konteyner içinde kimseye ihtiyaç duymadan hortumun düz bir şekilde paketlenmesine izin verir.

Sanayi yangınlarla mücadele ekiplerine ve departmanlarına endüstriyel yangınlarla mücadelede daha iyi bir şans vermek istiyor musunuz?

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.


İlgili ürünler

 • HydroSub® 1400

  HFS® HydroSub® 1400, 1400 KW deniz tipi dizel motor tarafından güçlendirilen bir hidrolik güç paketi-pompa ünitesidir ve 45000 l/dak @ 12 bar pompa kapasitesine sahiptir. 60 metre yatay ve/veya 10-15 metre dikey olarak herhangi bir açık su kaynağına erişim sağlar. Kapasite Dalış pompası: 3 x 15000 = 45000 litre/dak (12000 gpm) @ 2,5 bar (35 […]
 • HydroSub 1200

  Genel Tanımlama HydroSub 1200, su soğutmalı 1200 kW dizel motora sahip bir dizel-hidrolik güç kaynaklı pompa ünitesidir. Hidrolik tahrikli dalgıç pompa, yatay olarak 50 metreden ve dikey olarak 10-15 metreden herhangi bir açık su kaynağına tam kapasite ile erişim sağlar. 15 metreden daha fazla (>50 ft) dikey erişim, kapasite kaybına yol açar. Tümü güçlü bir […]
 • HydroSub 900

  Genel Tanımlama HFS HydroSub 900, 900 kW bir dizel motora sahip, güçlü bir dizel-hidrolik güç kaynaklı pompalama ünitesidir. Hidrolik tahrikli su üstünde yüzebilen pompa, yatay olarak 50 metreden ve dikey olarak 10-15 metreden herhangi bir açık su kaynağına tam kapasite ile erişim sağlar. 15 metreden daha fazla (>50 ft) dikey erişim, kapasite kaybına yol açar. […]