HydroSub 150

Genel Tanımlama

HydroSub 150 pompa ünitesi, su üstünde yüzen bir su pompası ile birlikte komple taşınabilir hidrolik tahrikli bir pompadan oluşur.

  1. Çıkış 6 inç Storz kaplin.
  2. 6 silindirli turbo şarjlı bir dizel motor ile çalışır
  3. Standart tip HFS-3000 pompa, 10 bar basınçta 3500 litre/dk su arzı sağlar veya,
  4. Yüksek Akışlı tip HFS-3000 pompa, 2,1 bar basınçta 8000 litre/dk su arzı sağlar
  5. Pompa gövdesi bronz, rotor aluminium-bronz ve şasi paslanmaz çeliktir
Temel özellikler

Taşınabilirlik

Su üstünde yüzen, taşınabilir su pompası yaklaşık 150 Kg ağırlığındadır; bu, iki kişinin pompayı taşımasına ve su kaynağına indirmesine imkan tanır. Pompa ayrıca tekerleklerle ve dört kişinin kaldırmasına imkan tanıyan dört kulpla donatılmıştır.

Erişebilirlik / Çalışma Hızı

Taşınabilirlik ve 60m uzunluğundaki hidrolik hortum neredeyse tüm açık sulara erişimi sağlar, çekiş sorunlarından kaynaklanan kapasite veya zaman kaybı olmaksızın 60 metreye kadar bir mesafede veya 60 metreye kadar bir yüksekliğe çok hızlı su arzı sağlar.

Suda Kalabilen / Yüzer

Pompanın su üstünde kalabilme ve yüzer özellikleri suyun elde edilebilinecek en temiz kısmı ile çalışmayı garanti eder, su seviyesinden veya dalgalardan etkilenmez.
Suyun çok sığ kaynaklardan pompalandığı ve oyuk riski olan durumlarda bile, pompa çalışmayı sürdürecektir.

Hidrolik Transmisyon

Hidrolik transmisyon, yüksek verimli eksenel pisyonlu bir hidrolik pompadan oluşur.

Hidrolik transmisyon bileşenleri, santrifüjlü su pompasına bağlı bir hidrolik motoru çalıştırır. Hidrolik sistemin maksimum basıncı 340 bar’dır.

İşletim

Sistemin kapasitesi, işletim kolaylığı için IQAN teknolojisini kullanan, ergonomik olarak tasarlanmış kontrol paneli üzerinden kontrol edilen motor hızı ile belirlenir. Yağ basıncı, yağ sıcaklığı, yakıt seviyesi, motor sıcaklığı, v.b. gibi tüm önemli parametreler ölçülür ve otomatik olarak muhafaza edilir. Kontrol paneli üzerindeki gösterge, hesaplanan su arzını da gösterir. Bir parametre maksimum veya minimum değerleri dışına çıktığında duyulabilir ve görülebilir alarm çalar. Eğer alarm uzun bir süre gözardı edilirse, ünite otomatik olarak kendini “emniyetli işletim” çıktı performansına göre ayarlayacak ve bu yolla ünitenin kalıcı olarak hasar görmesini önleyecektir.

Vinç ve makaralar

Hidrolik hortum iki adet hidrolik tahrikli hortum makarası üzerinde sarılı olarak bulunur. Unite, su üstünde yüzen pompanın karaya geri çekilmesi için hidrolik tahrikli bir destek vincine sahiptir.

Kızaklı Ana Şasi

Yukarıdaki temel bileşenler, ses yalıtımlı paneller ile donatılmış olan kızaklı bir ana şasi üzerine monte edilmiştir.
Yaklaşık boyutlar: 4300/1060/1860mm – 3050Kg

Römork Tip

Tercihe göre, ünite çift akslı bir römork üzerinde de temin edilebilinir.

Kapasite

Standart tip HFS-3000 10 bar basınçta 3500 litre/dk su arzı sağlar ve Yüksek Akışlı tip 2,1 bar basınçta 8000 litre/dk su arzı sağlar.