Nükleer

Yangın

Resmi Kurumlar

Sel

Endüstriyel

Nükleer

Soğutma

Hytrans® Nükleer için – yüksek hacimli su temini

Nükleer acil durumlar

Son Fukushima felaketi, nükleer enerji üretimiyle birlikte gelen riskleri hatırlatıyor. Bir nükleer santralde ciddi bir şekilde yanlış gittiğinde, reaktör çekirdeği soğutma sisteminin operasyonel kalması veya desteklenmesi, radyoaktif bir felaketi önlemek için önemlidir. Her şeyin başarısız olduğu durumlarda mobil ve dizel tahrikli bir pompa sistemi hayati bir yedek sağlar. Hytrans® mobil su temini sistemi kullanarak, açık su kaynaklarından suyu mevcut reaktör soğutma sistemine pompalayarak bir erimeyi önlemek ve durumu daha iyi kontrol altına almak mümkün olacaktır.

Soğutma, yangın söndürme ve drenaj

Bir nükleer felaket, itfaiyeciler, acil durum çalışanları ve çevredeki diğer insanlar için radyasyon zehirlenmesi riski oluşturur. Bu, yangın söndürme, acil soğutma, drenaj/su tahliyesi kontrolü ve/veya su geri dönüşümü için hızlı bir şekilde kurulabilen mobil su temini gerektirir ve radyasyona maruziyeti en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Hytrans®, nükleer bir olayın etkilerine karşı insanları korumak için sürekli yüksek hacimli su temini sağlar.

Hytrans® mobil pompa sistemleri neden tercih edilmelidir?

 • Yüksek kapasiteli mobil pompa sistemlerinin geliştirilmesi ve üretiminde 30 yılı aşkın deneyim ve uzmanlık.
 • Fukushima gibi büyük ölçekli nükleer olaylarda dünya çapında kanıtlanmış etkinlik.
 • Geniş bir yelpazede yüksek kapasiteli pompa sistemleri, hortumlar, hortum döşeme ve geri alma ekipmanları, su dağıtım manifoldları, cihazlar ve bağlantı elemanları.
 • Sığ/çamurlu zeminler, engeller, dik yamaçlar ve yüksek pompa yükseltisi gibi zorlu koşullarda konvansiyonel pompaların etkisiz olduğu ve erişimin zor olduğu durumlarda kullanılabilir.
 • Acil personel, minimum işgücüyle hızlı bir şekilde büyük miktarda su drenajı yapabilen bir mobil drenaj sistemi kurabilir.
 • Konteyner, römork ve kamyon montajı dahil olmak üzere taşınabilirlik açısından çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur. HFS®, aynı kamyonla birden fazla ünitenin taşınabilmesini sağlayan konteyner montaj sistemlerinde uzmanlaşmıştır.
 • Hytrans® sistemleri acil soğutma, yangın söndürme, drenaj/sel kontrolü ve su geri dönüşümü için çok amaçlı olarak kullanılabilir.
 • Yüksek dozda radyasyona maruz kalan itfaiyecilerin ve acil müdahale ekiplerinin potansiyel maruziyetini azaltabilen kablosuz uzaktan kumanda sistemi ile kullanılabilir.
 • Radyasyon maruziyetinden korunmak için su perdesi oluşturmaya destek sağlamak için kullanılabilir.

Açık su kaynaklarına erişim ve minimum radyasyon maruziyeti hayati öneme sahiptir

İtfaiyeciler ve acil durum yetkilileri, açık su kaynaklarına erişimi sağlayan ve tehlike bölgesine girecek olanlar için gereksiz radyasyon maruziyetini ve süresini en aza indiren ekipmana ihtiyaç duyar. Hytrans® pompa sistemleri, hortumlar, hortum döşeme ve geri alma ekipmanları, su dağıtım manifoldları, cihazlar ve bağlantı elemanları bu amaca ulaşmada hızlı bir şekilde az sayıda personelle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, Hytrans® uzaktan radyo kontrolü sunarak ekipmanın güvenli bir mesafeden çalıştırılmasını sağlar.

Hytrans®’ın geniş yelpazede pompa sistemleri ve ekipmanları

Hytrans® ürünleriyle minimum işgücüyle yüksek kapasiteli bir pompa sistemi hızla kurulabilir ve büyük su hacimlerini olaylara veya tehlikeli su akışlarını güvenli bir bölgeye taşımak için kullanılabilir:

 • Entegre boost pompaları ve su altı pompalarına bağlı 60 metrelik hidrolik hortumlarla birlikte HydroSub® üniteleri. Bu pompalar, 12 bar deşarj basıncında 45000 l/dak pompa kapasitesiyle, 10 metrelik pompa yükseltisinde çalışabilir.
 • 12 inç çapa kadar çeşitli çaplarda mevcut olan Hytrans® yüksek kaliteli sel hortumları.
 • Manifoldlar, manifold bölücüleri, kapaklı vanalar, Y-parçaları, bağlantı anahtarları, basınç ölçerler gibi çeşitli aksesuarlar.
 • Hytrans®’ın patentli hortum rampaları, yolları güvenli bir şekilde geçmek için.
 • Saatte 40 km hızla hortum döşeme imkanı sağlayan Hytrans® Hortum Döşeme konteyner(leri). Konteynerli üniteler esneklik ve aynı kamyonla taşıma imkanı sunar.
 • Kamyonun hidrolik gücünden beslenen Hytrans® Hortum Toplama Üniteleri (ayrı bir hidrolik güç paketine ihtiyaç duymaz).
 • Hytrans®’ın en son sistemi (AutoFlaker), sadece hortumu kaldırır ve boşaltmanın yanı sıra, hortumu hortum konteynerine kıvrılarak yerleştirir, böylece hortumun içine hiç kimse olmadan düz şekilde yerleştirilmesini sağlar.

Siz de nükleer olayları kontrol altına alma konusunda acil durum hizmetlerine daha iyi bir şans vermek ister misiniz?

Daha detaylı bilgi için lütfen bize başvurun.


İlgili Ürünler

 • HydroSub® 1400

  HFS® HydroSub® 1400, 1400 KW deniz tipi dizel motor tarafından güçlendirilen bir hidrolik güç paketi-pompa ünitesidir ve 45000 l/dak @ 12 bar pompa kapasitesine sahiptir. 60 metre yatay ve/veya 10-15 metre dikey olarak herhangi bir açık su kaynağına erişim sağlar. Kapasite Dalış pompası: 3 x 15000 = 45000 litre/dak (12000 gpm) @ 2,5 bar (35 […]
 • HydroSub 1200

  Genel Tanımlama HydroSub 1200, su soğutmalı 1200 kW dizel motora sahip bir dizel-hidrolik güç kaynaklı pompa ünitesidir. Hidrolik tahrikli dalgıç pompa, yatay olarak 50 metreden ve dikey olarak 10-15 metreden herhangi bir açık su kaynağına tam kapasite ile erişim sağlar. 15 metreden daha fazla (>50 ft) dikey erişim, kapasite kaybına yol açar. Tümü güçlü bir […]
 • HydroSub 900

  Genel Tanımlama HFS HydroSub 900, 900 kW bir dizel motora sahip, güçlü bir dizel-hidrolik güç kaynaklı pompalama ünitesidir. Hidrolik tahrikli su üstünde yüzebilen pompa, yatay olarak 50 metreden ve dikey olarak 10-15 metreden herhangi bir açık su kaynağına tam kapasite ile erişim sağlar. 15 metreden daha fazla (>50 ft) dikey erişim, kapasite kaybına yol açar. […]