Sel

Yangın

Resmi Kurumlar

Sel

Endüstriyel

Nükleer

Soğutma

Sel için Hytrans® – Güçlü mobil drenaj sistemleri

Sel yardımı

Özellikle nehirler, nehir deltaları ve güvenli su drenajı için daha az alan bırakan ormansızlaşma ve kentleşmenin yaşandığı bölgelerde, suyun gücünü asla küçümseyemezsiniz.

Pompa gücü

Bölgenizde güvenlikten sorumlu musunuz? Bölgenizin sel felaketine karşı yeterince korunup korunmadığını biliyor musunuz? Bir sel felaketinin ardından başa çıkabilecek durumda mısınız? Setler, barajlar ve engeller bazen suyun gücü karşısında kaybedebilir, ancak yeterli pompa kapasitesi ve pompalama gücü hayatları ve geçim kaynaklarını kurtarabilir. Yüksek kapasiteli pompa sistemleri, hatta setlerin, barajların ve engellerin üzerindeki baskıyı azaltarak ihlal ve sel felaketini önleyebilir.

Hytrans®, suyun gücüne karşı hidrolik olarak tahrik edilen mobil pompa sistemlerinin gücünü kullanmıştır. Acil durum ekiplerinin tehlikeli durumlardan hızla fazla suyu boşaltmasını sağlar.

Hytrans®, yetkililere ve acil durum ekiplerine sel felaketinin etkilerinden kaynaklanan canları, geçim kaynaklarını, evleri ve işletmeleri koruma şansı verir.

Pompa kapasitesi zorlu koşullarda hayati önem taşır

Neden Hytrans® mobil pompa sistemleri?

 • Yüksek kapasiteli mobil pompa sistemlerinin geliştirilmesi ve üretiminde 30 yılı aşkın deneyim ve bilgi birikimi.
 • Dünya çapında kanıtlanmış etkinliklere sahip, büyük ölçekli sel felaketleri sırasında.
 • Yüksek akış kapasiteli pompa sistemleri, hortumlar, hortum döşeme ve toplama ekipmanları, su dağıtım manifoldları, aparatlar ve bağlantı elemanları geniş bir yelpazede sunulur.
 • Hidrolik olarak tahrik edilen batırılabilir sel pompaları (HydroSub® üniteleri), hortumlar ve PWSE her biri saatte 50000 litre su transfer edebilir.
 • Geleneksel pompaların etkisiz olduğu ve alanın eğimli/çamurlu zemin, engeller, dik yamaçlar ve yüksek pompa yükseklikleri nedeniyle erişimin zor olduğu zorlu koşullarda kullanılabilir.
 • Acil müdahale ekipleri, minimum insan gücüyle hızlı bir şekilde büyük miktarlarda su tahliye edebilen bir mobil drenaj sistemi kurabilir.
 • Taşınabilirliği en üst düzeye çıkarmak için farklı konfigürasyonlarda mevcuttur, bunlar arasında konteyner, römork ve kamyon montajı bulunur. Hytrans®, aynı kamyonla birden fazla ünitenin taşınabilmesini sağlayan konteyner montajlı sistemlere özellikle odaklanmaktadır ve esnekliği maksimize etmek ve maliyetleri azaltmak amacıyla kullanılır.

Acil durum birimleri, sel tehdidi altındaki mahallelerde ve sel riski taşıyan alanlarda hızla taşınabilen ve hızlı bir şekilde kurulabilen su tahliye sistemlerine ihtiyaç duyar. Birçok durumda, yüksek su seviyeleri tehdidi altındaki alanlardan su aktarılması selin önlenmesi için yeterlidir. Geleneksel emme pompası sistemleri, HFS® pompa sistemlerinin pompa kapasitesi, taşınabilirlik ve esnekliği ile başa çıkamaz. Bir sel pompası sistemi saatte 50000 litreye kadar su yönetebilir ve varıştan dakikalar içinde operasyona geçebilir, çok az insan gücüyle kurulabilir. Aşırı durumlarda, kapasiteyi artırmak için daha fazla pompa sistemi kullanılabilir. Bu çok amaçlı sistemler aynı zamanda yangın söndürme için yüksek akış kapasitesine ve yüksek basınçlı su teminine uygulanabilir.

Hytrans®’ geniş pompa sistemleri ve ekipman yelpazesi

Hytrans®, sel sularını azaltmak için minimum insan gücüyle hızlı bir şekilde kurulabilen yüksek kapasiteli su tahliye sistemleri sağlamak için birkaç ürün sunmaktadır. Bu sistemler şunları içerir:

 • HydroSub® üniteleri, bir veya daha fazla hidrolik olarak tahrik edilen batırılabilir yüzen sel pompasından oluşur.
 • HydroSub® 150 için Sel Modülü, 50000 lpm tahliye kapasitesine imkan sağlar.
 • Hytrans® yüksek kaliteli sel hortumları, çeşitli çaplarda 12 inç çapına kadar mevcuttur.
 • Manifoldlar, manifold bölücüler, kapak vanaları, Y-parçaları, kuplaj anahtarları, basınç ölçerlerinden oluşan çeşitli aksesuarlar.
 • Güvenli şekilde yolları geçmek için Hytrans®’ın patentli hortum rampaları.
 • Hytrans® Hortum Döşeme konteyner(leri), 40 km/s hıza kadar yüksek hızda hortum döşeme imkanı sağlar. Konteynerli üniteler esneklik ve aynı kamyonla taşınabilirlik sağlar.
 • Kamyonun hidrolik gücüyle çalışan Hytrans® Hortum Toplama Üniteleri (ayrı hidrolik güç paketi gerekmez). Hytrans®’ın en son sistemi (AutoFlaker), hortumu kaldırır ve boşaltırken aynı zamanda hortumu konteynere düzgün bir şekilde yerleştirir, böylece hortum konteyner içinde kimseye ihtiyaç duymadan düz bir şekilde paketlenir.

Acil hizmetlere sel önleme ve mücadele konusunda daha iyi bir şans vermek istiyor musunuz?

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.


İlgili Ürünler

 • HydroSub 150

  Genel Tanımlama HydroSub 150 pompa ünitesi, su üstünde yüzen bir su pompası ile birlikte komple taşınabilir hidrolik tahrikli bir pompadan oluşur. Temel özellikler Taşınabilirlik Su üstünde yüzen, taşınabilir su pompası yaklaşık 150 Kg ağırlığındadır; bu, iki kişinin pompayı taşımasına ve su kaynağına indirmesine imkan tanır. Pompa ayrıca tekerleklerle ve dört kişinin kaldırmasına imkan tanıyan dört […]
 • HydroSub® 60

  Genel Tanımlama HydroSub 60 pompa ünitesi, su üstünde yüzen bir su pompası ile birlikte komple taşınabilir hidrolik tahrikli bir pompadan oluşur. Temel özellikler Taşınabilirlik Su üstünde yüzen taşınabilir su pompası yaklaşık 50 Kg ağırlığındadır; bu, iki kişinin pompayı taşımasına ve su kaynağına indirmesine imkan tanır. Erişebilirlik / Çalışma Hızı Taşınabilirlik ve 30m hidrolik hortum neredeyse […]