HydroSub 550

Genel Tanımlama

HydroSub 550, güçlü bir dizel-hidrolik güç kaynaklı pompa unitesidir. Hidrolik tahrikli su üstünde yüzebilen pompa yatay olarak 50 metreden (150 ft) ve dikey olarak 10-15 metreden (30-50 ft) herhangi bir açık su kaynağına tam kapasite ile erişim sağlar.

15 metreden daha fazla (>50 ft) dikey erişimde kapasite kaybı ile çalışır.

Maksimum çıkış: 12 bar (175 psi), tercihe göre 14 bar (203 psi) basınçta 15000 litre/dk (4000GPM).

Tümü güçlü bir dizel motor tarafından çalıştırılan ve pompa gövdesine monte edilmiş olan bir booster pompasının hidrolik tahrikli paslanmaz çelikten yapılmış olan suda yüzebilen pompa tarafından beslenmesinden dolayı çekiş zorluğu veya emiş gücü kaybı yoktur. Kompakt bir şekilde konteyner ana şasinin pompa yuvasına monte edilmiştir.

Temel Özellikler

Ana Çerçeve/Kasa

Bir konteyner çerçevesi içinde kapalı bir kasaya sıkıca monte edilmiştir. (Yapısı ve ebatları ayrı çizimlerle talep üzerine verilir )

Suda Yüzebilen Pompa

Pompanın su üstünde yüzmesini sağlayan kısım ve tekerleklerle birlikte bir taşıma şasisi üzerine monte edilmiş, 580 x 710 X 885 mm (sadece suda yüzen pompa) boyutlarında yaklaşık 125 Kg. (275 lbs) ağırlığında iki makara üzerine sarılmış iki hidrolik hortum vasıtasıyla dizel-hidrolik güç ünitesine bağlıdır. Ana yardımcı pompa konteyner pompa kasası içine monte edilmiştir.

Hidrolik Transmisyon

Şunlardan oluşur:

  • Değişken deplasmanlı hidrolik pompa;
  • Hidrolik motor;
  • Yağ tankı.

Köpük enjeksiyonu (tercihe bağlı)

Hidrolik tahrikli, elektronik kontrollü çok hassas Güçlü Köpük Enjeksiyon tercihi edilirse %1 – %6 olarak ayarlanabilir.

Kontrol Araçları

HydroSub-550, kullanımı kolay bir İnsan Makine arayüzü ve gelişmiş bir izleme sistemi (CANbus) ile kontrol edilir. Bu sistem, ünitenin emniyetli ve güvenli çalışlmasını sağlayan tüm süreç değerlerini (yağ sıcaklığı, yap basıncı, çıktı basıncı, v.b.) izler ve muhafaza eder. Örneğin, suda yüzen pompa, dizel motor hızından bağımsız olarak sabit bir giriş basıncı sağlamak üzere otomatik olarak ayarlanır ve ayrıca su darbesini önlemek için çalıştırldığında yumuşak tepki vermeye zorlanır. Standart sistem uzaktan kumanda veya telsiz kumanda kullanılarak işletilebilir.

Kapasite

Pompa 15 metre kaldırıldığında:

  • 12 bar basınçta 14000 litre/dk (175 psi basınçta 3700 GPM)

Pompa 5 metre kaldırıldığında:

  • 12 bar basınçta 15000 litre/dk (175 psi basınçta 4000 GPM)

Hortum Geri Sarma Sistemi

HFS-HRU-300 Hortum Geri Sarma Ünitesi, binlerce metre uzunluğunda, 12 inç’e kadar Süper Büyük Çaplı hortumu, sadece üç kişi kullanarak çok hızlı bir şekilde toplayabilir.