HydroSub 1200

Genel Tanımlama

HydroSub 1200, su soğutmalı 1200 kW dizel motora sahip bir dizel-hidrolik güç kaynaklı pompa ünitesidir. Hidrolik tahrikli dalgıç pompa, yatay olarak 50 metreden ve dikey olarak 10-15 metreden herhangi bir açık su kaynağına tam kapasite ile erişim sağlar. 15 metreden daha fazla (>50 ft) dikey erişim, kapasite kaybına yol açar.

  • Maksimum çıkış: 12 bar (175 psi) basınçta 30000 litre/dk (8000GPM).

Tümü güçlü bir dizel motor tarafından çalıştırılan ve pompa gövdesine monte edilmiş olan bir booster pompasının hidrolik tahrikli paslanmaz çelikten yapılmış olan suda yüzebilen pompa tarafından beslenmesinden dolayı çekiş zorluğu veya emiş gücü kaybı yoktur. Kompakt bir şekilde konteyner ana şasinin pompa yuvasına monte edilmiştir.

Temel özellikler

Su/su soğutmalı bir motor kullanıldığından radyator yoktur; daha az sese ve konteyner içinde alana yol açar.

Ünite, paslanmaz çelik paneller ve anotlu aluminum kapılar kullanılarak inşa edilmiştir, buradaki kilitler ve menteşeler yüksek kaliteli dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmadır.

Konteynere konmuş ünitenin taşınması için kullanılan kamyon, konteyneri taşıtın üzerine koymak ve kaldırmak için monte edilmiş kancalı kollu bir kaldırma sistemine sahiptir.

Ana Çerçeve/Kasa

Bir konteyner çerçevesi içinde kapalı bir kasaya sıkıca monte edilmiştir.

Suda Yüzebilen Pompalar

Pompanın su üstünde yüzmesini sağlayan kısım ve tekerleklerle birlikte bir taşıma şasisi üzerine monte edilmiş 580 x 710 X 885 mm (sadece dalgıç) boyutlarında yaklaşık 125 Kg. (275 lbs) ağırlığında iki makara üzerine sarılmış iki hidrolik hortum vasıtasıyla dizel-hidrolik güç paketine bağlıdır. Ana yardımcı pompa konteyner pompa kasası içine monte edilmiştir.

Hidrolik Transmisyon

Şunlardan oluşur:

  • Değişken deplasmanlı hidrolik pompa;
  • Hidrolik motor;
  • Yağ tankı.
  • Kontrol Araçları

HydroSub-1200 kullanımı kolay bir İnsan Makine arayüzü ve gelişmiş bir izleme sistemi (CANbus) ile kontrol edilir. Bu sistem, ünitenin emniyetli ve güvenli çalışlmasını sağlayan tüm süreç değerlerini (yağ sıcaklığı, yağ basıncı, çıkış basıncı, v.b.) izler ve muhafaza eder. Örneğin, su üstünde yüzebilen pompa, dizel motor hızından bağımsız olarak sabit bir giriş basıncı sağlamak üzere otomatik olarak ayarlanır ve ayrıca su darbesini önlemek için çalıştırldığında yumuşak tepki vermeye zorlanır. Standart sistem uzaktan kumanda veya telsiz kumanda kullanılarak işletilebilir.

Kapasite

Dalgıç pompa:

  • 2,5 bar (35 psi) basınçta 2×15000 = 30000 litre/dk

Ana yardımcı pompa:

  • 12 bar (175 psi) basınçta 30000 litre/dk

Köpük enjeksiyon (Tercihe bağlı)

Hidrolik tahrikli, elektronik kontrollü çok hassas Güçlü Köpük Enjeksiyon tercih edilirse %1 – %6 olarak ayarlanabilir. Eğitim amacıyla gerçek köpük enjeksiyonu olmaksızın köpük devirdaimi mümkündür.

Hortum Geri Sarma Sistemi

HFS-HRU-300 Hortum Geri Sarma Ünitesi, binlerce metre uzunluğunda, 12 inç’e kadar Süper Büyük Çaplı hortumu, sadece üç kişi kullanarak çok hızlı bir şekilde toplayabilir.

Boyutlar

Yaklaşık:
6400 x 2500 x 2600 mm, 13000Kg