HydroSub 900

Genel Tanımlama

HFS HydroSub 900, 900 kW bir dizel motora sahip, güçlü bir dizel-hidrolik güç kaynaklı pompalama ünitesidir. Hidrolik tahrikli su üstünde yüzebilen pompa, yatay olarak 50 metreden ve dikey olarak 10-15 metreden herhangi bir açık su kaynağına tam kapasite ile erişim sağlar. 15 metreden daha fazla (>50 ft) dikey erişim, kapasite kaybına yol açar.

  • Maksimum çıkış: 12 bar (175 psi) basınçta 24000 litre/dk (6350 GPM)

Tümü güçlü bir dizel motor tarafından çalıştırılan ve pompa gövdesine monte edilmiş olan bir booster pompasının hidrolik tahrikli paslanmaz çelikten yapılmış olan suda yüzebilen pompa tarafından beslenmesinden dolayı çekiş zorluğu veya emiş gücü kaybı yoktur. Kompakt bir şekilde konteyner ana şasinin pompa yuvasına monte edilmiştir.

Temel özellikler

Ana Çerçeve/Gövde

Bir konteyner çerçevesi içinde kapalı bir kasaya sıkıca monte edilmiştir. (Yapısı ve ebatları ayrı çizimlerle talep üzerine verilir )

Suda Yüzebilen Pompa

Pompanın su üstünde yüzmesini sağlayan kısım ve tekerleklerle birlikte bir taşıma şasisi üzerine monte edilmiş, 580 x 710 X 885 mm (sadece dalgıç) boyutlarında yaklaşık 125 Kg. (275 lbs) ağırlığında iki makara üzerine sarılmış iki hidrolik hortum vasıtasıyla dizel-hidrolik güç paketine bağlıdır. Ana yardımcı pompa konteyner pompa kasası içine monte edilmiştir.

Hidrolik Transmisyon

Şunlardan oluşur:

  • Değişken deplasmanlı hidrolik pompa;
  • Hidrolik motor;
  • Yağ tankı.

Kontrol Araçları

The HydroSub 900 kullanımı kolay bir İnsan Makine arayüzü ve gelişmiş bir izleme sistemi (CANbus) ile kontrol edilir. Bu sistem, ünitenin emniyetli ve güvenli çalışlmasını sağlayan tüm süreç değerlerini (yağ sıcaklığı, yap basıncı, çıktı basıncı, v.b.) izler ve muhafaza eder. Örneğin, su üstünde yüzebilen pompa, dizel motor hızından bağımsız olarak sabit bir giriş basıncı sağlamak üzere otomatik olarak ayarlanır ve ayrıca su darbesini önlemek için çalıştırldığında yumuşak tepki vermeye zorlanır. Standart sistem uzaktan kumanda veya telsiz kumanda kullanılarak işletilebilir.

Kapasite

Dalgıç pompa:

  • 2,5 bar (35 psi) basınçta 2×12000 = 24000 litre/dk

Ana yardımcı pompa:

  • 12 bar (175 psi) basınçta 24000 litre/dk

Hortum Geri Sarma Sistemi

HFS-HRU-300 Hortum Geri Sarma Ünitesi, binlerce metre uzunluğunda, 12 inç’e kadar Süper Büyük Çaplı hortumu, sadece üç kişi kullanarak çok hızlı bir şekilde toplayabilir.