Resmi Kurumlar

Yangın

Resmi Kurumlar

Sel

Endüstriyel

Nükleer

Soğutma

Resmi Kurumlar için Hytrans® – Çok amaçlı mobil pompa sistemleri

Yangın koruma ve yangın söndürme

Ağaçlık alanlarda yaşayan ve yüzey su kaynaklarına sınırlı veya zorlu erişimi olan kentsel ortamlardaki sakinler ve işletmeler, itfaiyecilerinin etkili bir şekilde faaliyet gösterebilmeleri için yeterli su kaynağına sahip olduklarından emin olmak istiyorlar. Büyük yangınlar ortaya çıktığında genellikle en kritik ihtiyaç sınırsız bir su kaynağıdır ve bunu sağlayabilecek olan Hytrans®’dır.

Sel riski koruması

Nehir havzalarında veya deltalarda yaşayan sakinler ve işletmeler, arazilerinin ve mülklerinin sel sırasında güvende olacağından emin olmak istiyorlar. Yüksek su seviyeleri, setlerin, barajların ve deniz duvarlarının tehlikeye girdiği durumlarda, Hytrans®, kritik bölgelerdeki baskıyı azaltmak ve ihlallerden hızla su girişini önlemek için taşma ekipmanı sağlar.

Sınırsız su kaynağı ve su drenajı için pompalama kapasitesi

Hytrans®, kritik durumlarda sınırsız miktarda su pompalamak için en iyi çözümü sunar. Hytrans®, nehirler, göller, kanallar, limanlar ve açık deniz gibi açık su kaynaklarına hızlı erişim sağlayabilen güçlü, çok amaçlı mobil pompa sistemleri inşa etme konusunda uzmanlaşmıştır, hatta kilometrelerce uzakta olsalar bile. Hytrans® Fire System (HFS®) pompa sistemleri, geleneksel pompa sistemlerinin rekabet edemediği benzersiz özelliklere sahiptir.

Hytrans®, itfaiye ekiplerine yangınlarla mücadele etme ve selzedelerin fazla suyunu hızlı bir şekilde boşaltma konusunda daha iyi bir şans sunar.

Neden bir Hytrans® mobil pompa sistemi?

 • Yüksek kapasiteli ve yüksek basınçlı mobil su temin sistemlerinin geliştirilmesi ve üretiminde 30 yılı aşkın deneyim ve bilgi birikimi.
 • Buncefield (2005), Dalian’da boru patlaması (2010), Chemiepark Moerdijk (2011), Fukushima (2011) gibi büyük ölçekli endüstriyel olaylarda dünya çapında kanıtlanmış güvenilirlik ve etkinlik.
 • Her türlü ihtiyaca uygun yüksek akış kapasiteli ve yüksek basınçlı endüstriyel pompa sistemleri, hortumlar, hortum döşeme ve toplama makineleri, aparatlar ve bağlantı elemanları sunar.
 • Geleneksel pompaların etkisiz ve yetersiz olduğu zorlu koşullarda kullanılabilen hidrolik olarak tahrik edilen batırılabilir pompalar. Bunlar arasında:
  • Entegre destek pompalarına sahip üniteler (HydroSub® üniteleri), deşarj basıncı 12 bar’da saatte 45000 litreye kadar su sağlayabilen üniteler.
  • Güç ünitesine yaklaşık 60 metrelik (yatay veya dikey) hemen hemen her açık su kaynağına erişimi sağlayan 60 metreye kadar hidrolik hortum uzunluğu.
  • Pompa kaldırma yüksekliği 15 metreye kadar pompa kapasitesinde kayıp olmaksızın (pompa kaldırma yüksekliği > 15 m’de azaltılmış kapasite) veya çekme endişesi olmaksızın. Oysa geleneksel emme pompaları vakum sızıntılarına hassas, kaldırma arttıkça kapasite kaybeder ve genellikle maksimum 8 metre kaldırma ile sınırlıdır.
 • Minimum insan gücü ve zaman kaybıyla büyük, geçici yer üstü su temin sistemlerinin kurulabilmesine imkan verir. Bu üniteler, yangın kamyonlarını ve monitörleri su ile temin etmek için sınırsız miktarda su sağlama kabiliyetine sahiptir.
 • Taşınabilirliği en üst düzeye çıkarmak için farklı konfigürasyonlarda mevcuttur, bunlar arasında konteyner, römork ve kamyon montajı bulunur. Hytrans®, aynı kamyonla birden fazla ünitenin taşınabilmesini sağlayan konteyner montajlı sistemlere özellikle odaklanmaktadır ve esnekliği maksimize etmek ve maliyetleri azaltmak amacıyla kullanılır.

Zorlu koşullarda açık suya erişim hayati önem taşır.

İtfaiyeciler ve diğer acil müdahale ekipleri, yangın söndürme operasyonlarını desteklemek ve sel baskınlarını tahliye etmek için minimum insan gücüyle hızlı bir şekilde kurulabilen pompa sistemlerine ihtiyaç duyar. Hiçbir geleneksel emme pompası sistemi, Hytrans® pompa sistemlerinin pompa kapasitesi, taşınabilirlik ve esnekliğiyle rekabet edemez.

Hytrans® HydroSub® kullanıldığında güç ünitesinin yaklaşık 60 metre yarıçapındaki herhangi bir su kaynağı, yatay veya dikey olarak tahliye edilebilir veya yangın söndürme operasyonlarını desteklemek için kullanılabilir. HydroSub®, yüksek pompa yüksekliklerinde bile suyu uzun hortum döşemeleri üzerinden taşımak için yeterli basıncı sağlar. Ek olarak, HydroSub® üniteleri ve otomatik artırıcılar, büyük çaplı hortumlarla birlikte seri olarak kullanılabilir (relay pompa sistemi), böylece itfaiyeciler, su kaynağından birkaç kilometre uzakta bulunan yangın kamyonlarına ve monitörlere hızlı bir şekilde su sağlayabilir.

Hytrans®’ geniş pompa sistemleri ve ekipman yelpazesi

Hytrans®, birkaç çok amaçlı ürün sunar. Bu ürünler hızla kurulabilir ve birkaç kilometrelik geçici su temin ağları oluşturabilir (orman yangınları ve şehir içi büyük yangınlar), sel sularını tahliye edebilir veya endüstriyel soğutma ve/veya içme suyu sistemlerini sürdürmek için geçici su temini sağlayabilir. Bu sistemler şunları içerir:

 • Bir veya daha fazla HydroSub® ünitesi, bir veya daha fazla hidrolik olarak tahrik edilen batırılabilir yüzen pompadan oluşur ve pompa kaldırma yüksekliği 60 metreye kadar kayıp olmadan çalışabilir.
 • Hytrans®, minimum uzama (<1,5%) ile en iyi hortumu kullanır. Bu, basınç altında hortumların ani hareketlerini önlemeye yardımcı olur.
 • Manifoldlar, aparatlar ve diğer bağlantı elemanları, suyu birkaç monitöre veya yangın kamyonuna yönlendirmek için kullanılır.
 • Tam yüzey tank yangınlarına müdahale etmek için dahili veya ayrı bir köpük oranlama sistemi (Hytrans® PowerFoam).
 • Hytrans® Hortum Döşeme konteyner(leri), 40 km/s hıza kadar yüksek hızda hortum döşeme imkanı sağlar. Konteynerli üniteler esneklik ve aynı kamyonla taşınabilirlik sağlar. Kamyonun hidrolik gücüyle çalışan
 • Hytrans® Hortum Toplama Üniteleri (ayrı hidrolik güç paketi gerekmez). Hytrans®’ın en son sistemi (AutoFlaker), hortumu kaldırır ve boşaltırken aynı zamanda hortumu konteynere düzgün bir şekilde yerleştirir, böylece hortum konteyner içinde kimseye ihtiyaç duymadan düz bir şekilde paketlenir.

Siz de itfaiye ekiplerine ve acil servislere daha iyi bir mücadele şansı vermek istiyor musunuz?

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.


İlgili Ürünler

 • HoseBox

  Basit bir kayar konteyner çerçevesi, çatal kolla kaldırma işlemlerine dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yan duvarlar paslanmaz çelikten yapılmıştır. Zemin alüminyum kontrol plakaları ile kaplanmıştır. Kaldırma imkanları: Patentli HoseBloc da dahil.
 • CombiContainer

  Hytrans® CombiContainer, sabit bir hortum katmanı bölmesi ve bir mini konteyner modülü için bir depolama alanından oluşur. Bu alan, ayrı bir hortum kutusu veya bir HydroSub® 150 pompa ünitesi taşımak için kullanılabilir. CC, bir çift kolu bulunan bir A-çerçeveye monte edilmiştir ve 5500 ve 6500 olmak üzere iki farklı boyutta bulunmaktadır. 6500 modeli daha uzun […]
 • Hose Recovery Unit 200

  HRU 200, 200 mm (8 inç) çapına kadar olan hortumları tamamen otomatik olarak toplayabilen bir hortum toplama ünitesidir. Kamyonun hidrolik sistemi veya ayrı olarak kurulan dizel motorlu güç paketi ile hidrolik olarak çalışır. HRU, Hytrans Hortum Döşeme konteynerinin ön bölmesine monte edilir ve hortumları araç şoför tarafından çekerek toplar. Basit bir düğme operasyonu ile HRU […]