Autoboost

Genel Tanımlama

HFS AutoBoost pompa, suyun, ilave HydroSub ünitesi veya üniteleri eklemeye gerek duymadan, bir HFS su arzı hattı ile taşınabileceği mesafeyi arttırmak için geliştirilmiştir. Ünite, belirlenen akışlar dahilinde, ayarlanmış çıkış basıncını otomatik olarak koruyabilir. HFS AutoBoost ünitesi, ayrıca bir ısıtıcı ile donatılmış bir dizel motor tarafından doğrudan çalıştırılan bir su pompası içerir.

Bu ünitenin standart tipinin nominal kapasitesi, 12 bar (175psi) basınçta 22000 litre/dk (6000GPM) olmakla beraber, kapasite özel şartları karşılamak üzere uyarlanabilir.

Temel özellikler

HFS AutoBoost ünitesi, su basıncını arttırmak için bir “yardımcı pompa” gibi hareket eder. Ünite sabit olarak monte edilmiş bir yangın musluğu sistemi veya iki HydroSub-150 Süper Yüksek Akış pompası ile birlikte çalışabilir. Ünite, bir adet 12 inç giriş ve bir adet 12 inç çıkış bağlantısına sahiptir. Standart çıkış, 12 bar basınçta 22000 litre/dk olmakla birlikte, talep üzerine başka boyutlar ve kapasiteler sağlanabilir.

Ana pompa sistemi, nominal akışa kadar bir daimi çıkış basıncı ve akışı cihazı olarak hareket eder, bu sayede giriş basıncını ve akışını da kontrol eder.

Boyutlar: Yaklaşık 5500 x 2500 x 2500mm/ 10300 Kg

Köpük Ekleme Sistemi

HFS AutoBoost pompa ünitesine bir elektronik köpük ekleme sistemi takılabilir. Bu çok hassas sistem, eğitim ve acil durum kullanımı sırasında fiili köpük kullanımını en aza indirecektir.

Kontrol Araçları

HFS AutoBoost, kullanımı kolay bir İnsan Makine arayüzü ve gelişmiş bir izleme sistemi (CANbus) ile kontrol edilir. Cihazlar ve kontrol paneli ünitenin düşük basınçlı su girişinin olduğu tarafa yerleştirilmiştir. Bu ergonomik olarak tasarlanmış kontrol paneli işletim kolaylığı için IQAN teknolojisi kullanmaktadır.

Tüm önemli motor çıkış parametreleri otomatik olarak ölçülür ve muhafaza edilir. Cihaz kontrol gösterge paneli ayrıca hesaplanan su çıkışını da gösterir. Bir parametre maksimum veya minimum değerleri dışına çıktığında sesli ve görsel (duyulabilir ve görülebilir) alarm devreye girer. Eğer alarm uzun bir süre gözardı edilirse, ünite otomatik olarak kendini “emniyetli işletim” çıktı performansına göre ayarlayacak ve bu yolla, maksimum güvenilirlik sağlamaya devam ederken, ünitenin kalıcı olarak hasar görmesini önleyecektir.

Sistem arıza teşhis kontrolleri gerçekleştirir; kusurlu bir sensör olması halinde, kontrol sistemi güvenli bir varsayılan sensör ayarı sağlayacağı için, HFS AutoBoost çalışmaya devam edecektir.